Mitől leszek sikerekben és élményekben gazdag játékos?

Mitől leszek sikerekben és élményekben gazdag játékos?

HozzászólásSzerző: bugyi » 2010.11.15. 17:41

Tegyük fel, hogy megvan minden alap dolog ami kell!

Bakancs
Ruházat
Védőfelszerelés
Fegyver ( több tár )
Rádió

Ezeket vegyük alapnak.

Viselkedés!

Türelem
Becsület
Elszántság
Kitartás

Kérem a fórum aktívabb látogatóit ossza meg velünk, akár még egymástól is tanulhatunk, hogy ki mit tart fontosnak akár felszerelés akár viselkedés és felfogás terén, amellyel lendíteni tudott saját illetve közössége airsoftos tapasztalatain. Természetesen pozitív módon.

Bugyi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rocko 2010.11.15. 18:04-kor.
[url=http://i636.photobucket.com/albums/uu82/Laciakertesz/gifs/1284123168_big-train-simon-peg-vs-kid-on-bike-2.gif]Be ön kezdőbarát![/url]
bugyi
Administrator
Administrator

H.sz.: 1007

Re:Mitöl leszek sikerekben és élményekben gazdag játékos?

HozzászólásSzerző: face » 2010.11.15. 18:05

Mikor elkezdtem ezt az egészet, lassan 5. éve egy kölcsönkapott fegyverrel játszottam. Meg lett az első, majd a második (ami azóta is megvan). Kaptam hozzá egy high-cap tárat, boldog voltam. Szépen lőtt, magas fps, high-cap tár. Ahogy telt az idő egyre jobban vonzottak a kiskapacitású tárak (tárcsere feeling), illetve az fps-t is csökkentettem. Rájöttem nagyobb izgalmakkal és adrenalinnal jár egy "gyengébb" puskával eredményesnek lenni. Azóta is vallom ezt és tényleg hatalmas érzés az emberben, mikor akció közben megy a tárcsere, egymást fedezve, esetleg egymás kisegítése tárakkal....
Lehet gyakorolni különböző posztokat. Ha van egy összeszökött sniper-spotter páros, az akár 15-20 ember figyelmét is le tudja egyszerre kötni és ha szerencsések még szednek is ki belőlük. Ez megintcsak hatalmas élmény, amiről évekig nem felejtkezik el az ember. Ugyanígy lehet assaultban is valaki sikeres a tűzpárjával...

Nekem az első lépés mindenféleképpen a high-cap tárak elhagyása és fps csökkentése hozta meg a feelinget. Aztán jött a felszerelés többi része, apránként összerakva
Ezek mind élmények, a sikert pedig rengeteg gyakorlással eme remek sport/hobbi mélyebb szintű elsajátításával és sportszerű viselkedéssel érhető el. Szerintem.
Op:HK1[HUN], Op:HK2[HUN], Arms Crysis[HUN], Op:WarJunkie[Republika Srbija]
kezemben a stílus
G.E.A.R, SNIPER TEAM MEMBER
http://changeyourlif3.blogspot.hu/
face
Administrator
Administrator

H.sz.: 1757

Re:Mitől leszek sikerekben és élményekben gazdag játékos?

HozzászólásSzerző: bugyi » 2010.11.15. 19:49

Igen Hi-Cap szindróma!

Úgy kell elképzelni, hogy mikor tekered a HI-capat, akkor egy mid/ low cap-nél tárat kell cserélned!
Tárcsere pedig általában fedezékben történik, vagy fedezet alatt ugye. A fedezet pedig egy csoportos dolog ami ugye bár szintúgy emeli mind a TE mind a társaid játékélményét!

-Kifogytam! Fedezz!
- Fedező!

!!!Tárazol!!!! ( nemjönki nemmegybe elejted ezmegüres JAJISTENM! :D )

KÉSZ!

... erre a társad ürül le!
- KIFOGYTAM FEDEZZ!
:D
[url=http://i636.photobucket.com/albums/uu82/Laciakertesz/gifs/1284123168_big-train-simon-peg-vs-kid-on-bike-2.gif]Be ön kezdőbarát![/url]
bugyi
Administrator
Administrator

Re: Mitől leszek sikerekben és élményekben gazdag játékos?

HozzászólásSzerző: casper » 2010.12.09. 23:25

a tegnapi nap elkezdödött egy jofajta eszmecsere az amatör jätekosokrol a sniper topic-ban, amit most szeretnek bövebben kifejteni illetve leirni a velemenyem,tapasztalataim, stb. Mert szerintem ez egy eleg aktuälis kerdes ill problema.

En a munkäm sorän rengetegszer talälkozom olyan emberrel aki szeretne megtanulni a munkämat.(azert nem irom mi a munkäm mert lenyegtelen.) De mikor a tenyleges tanuläsra keülne a sor mär lätom a szemükben hogy nem is akarjäk igazän. Inkäbb csak divatbol felvägäsbol akarjäk csinälni, vagy mert tetszik nekik a hangulata a dolognak.

Ugyanezt lätom nagyon sokszor az AS-ben is.
Nem igazän azert mennek ki az emberek hogy jätszanak, tanuljanak, gyakoroljanak.
Sokkal inkäbb a tärsasäg meg a hangulat miatt vannak ott. nameg mert fain dolog G.I.Joe-nak beöltözni, es eljätszani az überkommandejost. Amivel nincs semmi baj mert mi is igy kezdtük.(Vagyis en biztos) Nekem is a kinezet,a puska, meg a lövöldözes fogott meg. Majd kesöbb jöttek azok az emberek akikkel jo volt jätszani, ereztek a ritmust ,ätlättäk a dolgokat, stb.
Jo volt követni öket. Meg akkor is ha neha nem ertettem mit akarnak kihozni a dolgokbol.

Es most ternek rä a tanuläs reszere.
Sokan mondtäk hogy figyelj, tanulj, ne igy hanem ugy, stb. amit nagyon köszönök nekik met tenyleg sokat tanultam tölük.
TENYLEG SOKAT.

De visszakanyarodva a munkämhoz egy pillanatra: Szerintem az az ember tanul a legtöbbet aki: nem kerdez, csak figyel es utänoz.
Mint ahogy en is tettem anno.
A tanitäsnak mindig kenyszer ize lesz. Es nagyon sokszor erezzük a ironikus välaszokat amik semmikepp nem visznek elörebb.
De nem a välasszal van a baj hanem a kerdessel.
Es ezert mondtam hogy nem kell kerdezni ( vagyis legaläbb ketszer meggondolni elötte mit is akarunk tudni) eleg figyelni, gyakorolni ellesni. Aki meg akarja tanulni annak nem välaszokra van szüksege hanem akaratra es lehetösegre.
En azt vallom hogy egy ember bärmire kepes ismetlem: BÄRMIRE ha NAGYON akarja.

Ezert mondtam az egyik csapattärsamnak hogy miert jo az ironia a mäsikkal szemben : mert segit lemorzsolodni.
Aki magäraveszi,feladja egy pär ironikus välasz eseten az ugyis feladnä. ( "ami nem öl meg az csak erösebbe tesz")

Es egy csöppet se bänom az airsoftba fektetett eddigi (ezutäni) enegiäm, idöm, penzem,stb.Ez az a dolog amit csinälni akaok meg jo ideig, mindaddig mig örömöm lesz benne.
Kellett minden tanulopenz ,hiba amit elkövettem eddig mert csak elörebb vitt.
Ha ez kell ahoz hogy jobban teljesits a csapatodnak, tärsadnak ill sajät magadnak akkor ez kell.
Ha igazän akarod akkor megteszed.

Ezzel nem azt akarom mondani hogy mär nem vagyok amatör. Meg nagyon is az vagyok.
Csak a meglätäsaimat akatam leirni.

UI: Ha valamelyik adminiszträtorunknak van kedve simän kijavithatja az ekezeteket.(bocsi de nemet bill)
casper
Bizalmi Tag
Bizalmi Tag

H.sz.: 656

HozzászólásSzerző: bugyi » 2010.12.10. 02:42

Kép
bugyi
Administrator
Administrator

HozzászólásSzerző: face » 2010.12.10. 10:14

látom van értelme "rugdosni" az embereket és patkány módon játszani. :) . ez jól esett... ;) :-*
Op:HK1[HUN], Op:HK2[HUN], Arms Crysis[HUN], Op:WarJunkie[Republika Srbija]
kezemben a stílus
G.E.A.R, SNIPER TEAM MEMBER
http://changeyourlif3.blogspot.hu/
face
Administrator
Administrator

H.sz.: 1757

HozzászólásSzerző: trulli » 2010.12.10. 14:19

szívből szolsz petikém, ebbe benne van minden
trulli
Bizalmi Tag
Bizalmi Tag

H.sz.: 422

HozzászólásSzerző: tartalekos » 2010.12.10. 14:49

casper írta:...Sokkal inkäbb a tärsasäg meg a hangulat miatt vannak ott....

Nekem az airsoftban nagyon fontos a társaság. Ha nem lennének olyan emberek akikkel jólérezném magamat, nem járnék airsoftozi.

Persze emellett nagyon fontos az önképzés,képzés is.
tartalekos
80th Nemesis

H.sz.: 700

HozzászólásSzerző: Afrika » 2010.12.10. 14:53

Egyetértek! Volt egy CQB képzés amit Qinn tartott. Végig azt éreztem hogy katonai maszlag-kökemény baszlatós módszer az egész és csak azért "játsza" a keményet mert ő kommandósokat oktat! De az a kiképzés olyan fordulásokat, lőállásokat és testartást rögzített hogy az teljesen beleivódott a mozgáskultúrába! Jóval kevesebb találatot kapok kintfelejtett könyök vagy rosszul megválasztott fedezék miatt nem beszélve a spotteres mozgás vagy a tárcsere begyakorlásával megszerzett előnyről! Idő kellett amíg megértek ezek a dolgok de mindenképpen hasznosak!
Afrika
Newbie
Newbie

H.sz.: 69

HozzászólásSzerző: casper » 2010.12.10. 14:57

tartalekos írta:
casper írta:...Sokkal inkäbb a tärsasäg meg a hangulat miatt vannak ott....

Nekem az airsoftban nagyon fontos a társaság. Ha nem lennének olyan emberek akikkel jólérezném magamat, nem járnék airsoftozi.

Persze emellett nagyon fontos az önképzés,képzés is.

Igazad van.Rosszul fogalmaztam.
Vannak akik CSAK a tärsasäg miatt meg a röhögesek miatt......
casper
Bizalmi Tag
Bizalmi Tag

HozzászólásSzerző: casper » 2011.02.04. 18:48

.......Miert is jo airsoftozni.....

Mindenkinek volt bizonyos hobby-ja. Gondolok most itt a különbözö sportokra, szabadidös elfoglaltsägokra, belyeggyüjtesre stb....
nekem is volt sok. amikor hobbyrol vagy sportrol beszelek arra gondolok hogy lefoglalod magad a szabadidödben.
De vajon az a dolog amit csinälsz Teged lefoglal e? Nem tudok meg egy olyan dolgot mondani ami ennyire elvonnä a tekintetem a vilägtol mint az airsoft.
Amikor jätszunk nem jut eszembe semmi mäs csak amit eppen tenni akarok. Nem jut eszembe anyäm, vagy a szomszed, vagy hogy mit nem csinältam meg es mit kellene meg megcsinälnom.Nem jutnak eszembe a gondjaim. Igazäbol semmi nem erdekel olyankor, csak az aisoft. Es azon kapom magam hogy 5 ora. Vege a jäteknak. Merthogy az idön sem gondolkoztam.Az is elrepült.

Az airsoft kepes teljesen kiüriteni es egyben megtölteni a fejed.

" elkezdödik a jätek. Ähhh kiräly. elindulsz felkutatni az ellent. ahogy mozogsz az erdöben jär az agyad hogy mit hogy kellene.probälod elkepzelni a szitut, mit fogsz tenni,merre hogyan...stb.
Megprobälsz csenden mozogni,... de egy äg megreccsen.....älj. Ne mozdulj.... vajon meghallottäk? VAJON ITT VANNAK?
A pulzusod az egekben.
DE SEMMI.

Mesz toväbb. megvan az ellen...... lövöd. Megvolt: egy,......kettö.
Kettöt kilöttem hä....
de ha harmadik meg teged lö ki. ba.......meg.
Visszafele gyalogläs közben azon jär az agyad hogy mit rontottäl el, mit kell mäskepp csinälnod....stb.
De semmikepp nem jut eszedbe hogy van e othon tej, vagy hogy mit vegyel az asszony szülinapjära.
Csakis a feladatod jär a fejedben.

A jätek a vege fele jär. a täskäd kezd egyre nehezebb lenni, a fegyver is huzza a vällad, de semmikepp le nem tenned.Az hozzäd tartozik, a te felelösseged cipelni. Miert?
Mert akarod. Igy vagyok az aki akarok lenni.

Vege a jäteknak, beültök az autoba es elindultok haza.
Kb egy olyan 30 perc utazäs es beszelgetes utän jut eszedbe hogy fel kellene hivni valakit (szüleidet, barätnöt vagy barätot.)hogy elindultam haza, minden ok. De eddig a telefonig is 30 percnek kell eltelnie.

Mikor hazaersz , csak meselni akarsz.... igy volt , ezt csinältam , ide mentünk, ennyit kilöttem.....stb.
Meg mindig nincsenek sehol a gondjaid.
Es ha valamit k....va jol csinältäl kint a pälyän, akkor az akkora lökest ad neked hogy ugy erzed egy komplett zsäzadot kepes lennel
kilöni. Meg azt is eltervezed hogyan fogsz Meszärolni.
Amit meg is probälsz majd a következö jätekon, de sajna az egod tulnött rajtad es ugy kilönek hogy eszre sem veszed.
Meg a tärsaidat is.... Miattad.
Mindenki merges räd. Meg te is. Legszivesebben hazamennel." Gondolatban könnyebb volt."

De nem baj. Ebböl is tanultäl. Ez is elgondolkodtat.

Es ket jätek között pedig azon agyalsz hogy legyel jobb, ügyesebb, hogy rejtözködj,...stb
A mozgäsodon probälsz javitani : ne logjon ki a könyököd, es igy toväbb

Vagy eppen a puskädat szepited, pontositod.

Es ez igy mehetne toväbb amig csak akarod.
Akärhogy is,..... nem tudsz mäsra gondolni.

Mint ahogy en sem.
Nem tudok mondani meg egy sportot, hobbyt ami igy megmozgatnä a testet es az elmet egyaränt.

Felfrissülsz.
Remegve värod a következö jätekot tiszta elmevel ,kiürülve,
......hogy ujra teletöltsd az agyad.

Jo jätekot mindenkinek.
két dolgon sose4 aggodj:
1.- amin tudsz változtatni.
2.- meg amin nem.
casper
Bizalmi Tag
Bizalmi Tag

HozzászólásSzerző: trulli » 2011.02.04. 19:24

A ??? ??? ??? ??? zon gondolkozom ,hogy , hogy a fenébe tudtok ennyit írni. ??? ??? ??? ???
Egyetlen dicsőséges óra többet ér
mint egy egész névtelen élet
trulli
Bizalmi Tag
Bizalmi Tag

H.sz.: 422

HozzászólásSzerző: Barbour » 2013.06.15. 22:30

Hét éve játszom, szinte heti rendszerességgel, de most is amatőr vagyok.

Négy fontos dolog miatt csinálom:

- a társaság,
- a mozgás,
- a változatos szívások, és sztorik,
- a nemzetközi egyezményes lelkesedés.

Ezek hajtanak előre. Mivel "civilben" is fegyveres vagyok, a puskázás, meg a kommandózás nem igazán motiválna, ha a fentiek nem lennének meg. Sikerült egy rakás országban játszanom, négytől négyszázig terjedő létszámtartományban. Ez jobb, mint a sziklamászás, változatosabb, mint a túrázás, és fárasztóbb, mint a Call of Duty.

Szerintem a hangulat, és a becsületes játék az alapja az egésznek. Ha ezek megvannak, akkor a terep, az eredmény, az orbitális szívások már másodlagosak.

Nem írok, most többet, hogy ne kelljen gondolkodni rajta... :-)
Barbour
Newbie
Newbie

H.sz.: 1

Vissza: Stratégia - Tapasztalatok