Guatemala 2. Eger/2014.04.12-13.

Guatemala 2. Eger/2014.04.12-13.

HozzászólásSzerző: félkarú » 2014.04.23. 23:54

A beszámolóban szereplő játék Kobzos és az EASE szervezésében került megrendezésre.
Milsim jellege már a kiírásban is látszott(dress-code, bb-limit, komoly medic rendszer), valamint a jelentkezőket elnézve is egy komolyabb játékra lehetett számítani, egy hétvégi pötyögtetésnél.
Két autóval indultunk útnak Debrecenből, szombat reggel.
Játékkezdés 1200. Külön eligazítás oldalanként. Támadható HQ, 30 perc kivérzés, 30 perc visszaállás.
Hosszú idő után, hajlandó voltam GÍRDÓ oldalon részt venni a játékban :P . Szóval szépruha, parancsteljesítés, határozott feladatok, járőrözés, vip kísérés, stb.

Beszámolómban inkább a játékban alkalmazott szabályzatról, LARP elemekről, kellékekről fogok beszélni, nem pedig a játékmenetről, mert ezek járultak hozzá jelentősen a pozitív játékélményemhez és ezektől lett izgalmas a játékmenet.

Az egyik fontos elem a medic-, találatjelző rendszer:
Nem kellett narancssapit lobogtatva "MEGVOLT"-ot meg "MEDIC"-et kiabálni. Ha eltaláltak, a találathoz mérten eljátszottam a sérülést, majd igyekeztem ellátni magam, ha tudtam.
Szerepeljen itt példa ként az egyik jelenet:
Misönben voltunk, mikor rádión jelezte a HQ, hogy erős támadást kapott és szükségük van erősítésre. Azon nyomban irányba is vettük a bázist, de a rádiózásból kiderült, hogy nem fogunk odaérni időben. Már a közelben voltunk, mikor a parancsnok azt az utasítást adta, hogy vegyünk fel jól védhető pozíciót és üssünk rajta az ösvényen közeledő ellenségen. Így is történt.
Bár egységünk(3 fő), jelentős túlerővel nézett szembe, mégis sikerült komoly károkat okoznunk soraik közt.
Ekkor zajlott le a következő jelenet:
Fedezékeink mögött vártuk a szemmel tartott ellenséget, hogy lőtávon belül érjenek. Ekkor azonban elkezdtek szétszóródni. Én voltam legközelebb hozzájuk, hát lőttem. Az események folyamában, kaptam egy válltalálatot(és tényleg azt).
-TALÁLAT!!! MEGVOLT!!!....a karom...ÁÁÁ A KAROM!!! Földön elvágódás, fedezék mögötti gödörbe bevergődés. Az övemen lévő, erre a célra fenntartott táskából előkotortam a kötszert, majd nagy fájdalmak közepette nekiálltam bekötözni a sérült testrészt.
Már majdnem kész voltam, mikor egyik ellenségem elordította magát:
-MÉG ÉL! A FEDEZÉK MÖGÖTT!!!
Jött is a bb zápor. Ekkorra már bekapcsolódott az egységünk többi tagja is a lövöldözésbe, így nem tudtak folyamatosan rám koncentrálni.
Nagy fájdalmak árán feltérdepeltem, hős ámérikai katonához hűen vállamhoz emeltem fegyverem és célba vettem a legszimpatikusabb guerillát. Ekkor két jól irányzott bb csattant határozottan a tarkóm környékén.
Jól begyakorolt elvágódás(szebb volt, mint egy focistáé), "ELTALÁLTAK! MEDIC!" ordibálás, majd 30 perces kivérzés, néha néha halálhörgés.
Nem mondom, hogy nem kell egy kis szerepjátékos véna, de szerintem nagyon hangulatossá teszi ez a medic-rendszer a játékot. Nekem nagyon bejött és többektől láttam-hallottam Oszkár közeli alakítást.

Másik fontos tényező volt a bb-limit. Amely ugyan nem volt szűkös, de mégis éreztette, hogy van és számolni kell vele. 50bb táranként, tárkorlát nélkül(nálam 5 volt) Tárazni csak a HQ-n tudtunk, mivel nem vittünk/helyeztünk el máshol lőszeres ládát.
De véleményem szerint elég volt. Kellett cserélgetni, meg támadás előtt-után ellenőrizni, ami szintén egy kis plusz móka.

Harmadik lényeges, hangulatfokozó elem, maga a LARP:
Ez ugyebár már a medic-rendszerben alkalmazandó volt, de ezen kívül is voltak szerepjáték elemek a történetben.
Lehetett például foglyot ejteni. Velem meg is történt egy csinos késelés után (THX for Vitek és Szeky).
Az ellenség táborába cipeltek, ahol is egy motozás és infuzió bekötése után a betegágyhoz szíjaztak és kezdődött a vallatás. Volt ott tolmács, szembekötözés, kedves cigarettázás, aztán heretaposás(csak olyan láposan :D ).
Tényleg kitettek magukért a hölgyek és urak! Nagyon feeling-es volt cseppnyi túlkapás nélkül!

Aztán persze ott volt Kobzos nagy SZKRIPT-je. Találtak egy hatalmas tőrt, amire a Parancsnok rávágta: "Biztos Dutch tőre..."
Majd a szovjetek(asszem), találtak valami disc-et, vagy korongot, amit nem tudtak beazonosítani.
Végül, apró, elejtett kis kenyérmorzsák után, egy tűzharc során valami rettenetes, éles és nem e világi hang szakította ketté a naplementét.
Ekkor vált egyértelművé a játékkiírás: "Valaki folyton figyel"
Igen egy Predátor! WÁÁÁÁ!!! >:D
Hatalmas volt! Volt olyan, mikor mindenki egymást lőtte a faluban, a dombtetőn, kb. É-D tűzvonalban. Majd hirtelen, a mező szélén álló fenyők alól, mint a lézer, úgy vágta ketté a mókát, a predator tracer bb-s sorozata.
Végül közös erővel, meg valami botlódrótos csapdával sikerült kivonni a forgalomból, de a testét nem találtuk meg.

Szóval igazán jól sikerült játék volt szerintem. Volna még mit mesélni, de hát az ilyesmin ott kell lenni ugyebár.
Remélem lesz még folytatás(a sztori -és Kobzos- alapján van rá esély) és remélem azon is ott tudok lenni!

Good Bye!
KépekNem Paracord
“Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.” (Susan Ertz)
félkarú
Jr. Member
Jr. Member

H.sz.: 276

Re: Guatemala 2. Eger/2014.04.12-13.

HozzászólásSzerző: casper » 2014.05.16. 19:05

fergeteg lehetett... bazze de hiányzik.......
két dolgon sose4 aggodj:
1.- amin tudsz változtatni.
2.- meg amin nem.
casper
Bizalmi Tag
Bizalmi Tag

H.sz.: 656

Vissza: Beszámolók